שלום רב חברות וחברים,
מידעון זה מדגיש סוגיה שהועלתה בדיונים עם יועצות וכן על יסוד פניות אלינו בנוגע להערכות להתאמות בדרכי היבחנות של תלמידים בעלי לקויות למידה, בנוסף הוא מרחיב נושאים הנוגעים לאתיקה המקצועית. כאגודה מקצועית ברצוננו לקיים דיון רציני בתחומים אלה.
 יועצ/ת יקר/ה, טרם נרשמת לאגודה שלך המייצגת אותך? לחצ/י כאן להרשמה
אתיקה של התנהגות ייעוצית מקוונת

אנו מבקשים להעמיק את הדיון בסוגיות דילמות שמעלה הקוד האתי, המתחייבות מהכנסת התקשורת המקוונת לעולמנו. לשם כך אנו מזמינים קריאה מחודשת בקוד האתי המדגיש (בכחול) את ההתייחסות לנושא.
לעיון בקוד >

נא שלחו תגובותיכם לכתובת: aguda.yoatzim@gmail.com
מאמר
דילמות אתיות של היועץ החינוכי: בין מחויבות לצרכי הפרט (תלמיד, הורה, מורה ,מנהל) לבין צרכי המערכת (בית הספר)
מאת דורית בנימין

עבודת גמר במסגרת לימודים לתואר שני, של היועצת דורית בנימין – מכללת אורנים הפקולטה ללמודים מתקדמים – התכנית לייעוץ חינוכי.
"של מי אני יועצת ?"
"בעבודה זו מוצגת זווית חדשנית בסיווג תחומי הדילמה מהיבט מחויבותם של היועצים החינוכיים לצרכי המערכת אל מול צרכי הפרט. נבחנים ההקשרים בהם יועצים חוווים דילמות המחייבות אותם להכריע ביניהם, כמו כן נבדקו דרכי ההתמודדות של היועצים החינוכיים עם דילמות אלה והוצלבו עם שיקוליהם המוסריים בבואם לפתור קונפליקטים אלה".
לקריאת המאמר >
הכנס השנתי ליועצים הפורשים
יתקיים ביום ג' כ"ה שבט 5.2.13 במרכז ויצ"ו בת"א
לתוכנית הכנס >
תפקיד היועצים בהערכות להתאמות לדרכי הבחנות לתלמידים בעלי לקויות למידה

ליועץ החינוכי אין אחריות בלעדית על ההערכות להתאמות לבחינות בגרות , למרות שלעתים הנהלת ביה"ס מטילה זאת על היועץ. הערכות מקצועית ונכונה מתאפשרת ,כאשר פועל צוות , בשיתוף מנהל ביה"ס הממנה "רכז התאמות". יש לציין שבתי-ספר רבים פועלים כך ,ואז "העול" אינו רק על כתפי היועצים.אנו מחזקים ידי היועצים בבתי-הספר העל-יסודיים לעמוד על קיום עקרונות ונוהלים אלה במערכת בה הם פועלים.
להלן המסמכים , שהנם פרי עבודה של שפ"י, גף לקויות למידה בשפ"י ואגודת היועצים.והופצו למנהלים ע"י המזכירות הפדגוגית ביולי 2008. לעיון במסמכים >
קורסים וימי עיון

יום עיון שמקיים המרכז ללמודים אקדמיים –אור יהודה ב 7.2.13 בנושא:
עקרונות הפסיכולוגיה החיובית: מגוון יישומים טיפוליים. לתוכנית הכנס ולהרשמה >
פרסומים בתשלום, על אחריות המפרסם:
 
אדלר רוצה לרכוש מקצוע עם אג'נדה חברתית? בואו להכיר את תכניות הלימודים במכון אדלר. ניתן ללמוד עוד השנה את לימודי המבואות.
פרטים באתר >
כישורי למידה מיוחד ליועצים! בכישורי למידה – המרכז לקידום תפקודים, של רמי כץ, פסיכולוג התפתחותי בכיר, תקבלו כלים לקידום תפקודים בכיתות בתי ספר וגנים ולאבחון וטיפול במגוון רחב של בעיות.
למידע נוסף והשארת פרטים >
אוניברסיטת חיפה מסלול חדש ייחודי בחוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה, ללימודי תעודה ב CBT התוכנית ייעודית ומכשירה להתערבויות במסגרת בית-הספר עם ילדים ונוער בכל הגילאים ובמגוון קשיים.
פרטים באתר >
 
ת.ד. 382 גבעתיים 53103 טל: 7654240-09 E mail: aguda.yoatzim@gmail.com
כתובת האתר: www.yoatzim.area.co.il
להצטרפות לרשימת התפוצה להסרה מרשימת התפוצה